Hard bounce / Soft bounce nedir?

Hard bounce / Soft bounce nedir?

Hard bounce ulaşılamayan e-mail adres bilgisidir. Hatalı yazılmış e-mail adresi, çalışmayan alan adı (domain name), hatalı yapılandırılmış e-posta sunucusu, teknik olarak e-postanızı kabul etmeyen sunucu gibi sebeplerden dolayı gönderildiğinde hata mesajı alınan email adreslerdir.

Soft bounce ise kalıcı olmayan geçici sebeple anlık gönderimde ulaşamadığınız e-mail adresinin geri dönüş bilgisidir.

Hard bounce ve soft bounce cevabı gönderi yaptığınızda alıcı e-mail sunucusu tarafından anında verilmektedir ve bu mesaj panelinizde gönderim istatistiklerinize yansımaktadır.

Bounce email adresleri nedir? Hatalı email adresi nasıl tespit edilir?

Gönderdiğiniz alıcılardan bounce dönüşler olması ile sistemimiz bunları işleyerek, mevcut kişi listenizden otomatik olarak aktifliğini kaldırmaktadır. Sonrasında yapacağınız gönderimlerde bu e-mail adreslerine sistem gönderi yapmayacak, dolayısıyla gönderi kalinizin yükselmesinin yanısıra gönderi krediniz de düşmeyecektir. Ayıca itibar puanınız da daima üst düzeyde kalacaktır.

TEG, sizlere alınan kredi miktarınca e-mail doğrulama kredisini ücretsiz vermektedir. Listenize gönderim yapmadan önce doğrulama imkanını ücretsiz olarak sunmaktayız.

Önceki

2020 yeni yıl mail tasarımları

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Canlı Destek ekibimiz ile birlikte maillerinizi hemen göndermek istermisiniz? Ücretsiz Yeni Üyelik2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız