Ebülten üyeliğimdeki kişileri nasıl arttırabilirim?

Ebülten üyeliğimdeki kişileri nasıl arttırabilirim?

Özgün kampanya içerikleri

Yapacağınız özgün bir ebülten içeriğini, doğru zamanda avantajlı kampanyalar ile üyelerinize göndermek başlıca kuraldır.

Üye verileri toplanırken, ortaya net vaatler koymalı ve bu vaatleri diğer kampanyalarla karşılamamalısınız. Aksi taktirde kullanıcının sistemden ayrılmasına neden olabilir. Bu durumu iyi yönetebilen şirketlerde ebülten listesinden ayrılma oranları ortalama % 0,5’lerde iken müşteriden izin alarak data topladığı halde bu durumu iyi yönetemeyen şirketlerde bu oran ortalama % 20’lere kadar çıkabildiğini görebilmekteyiz. Burada mühim olan birebir kurulan bu münasebette her iki tarafın da karşılıklı beklentilerine cevap verebilmektir. Müşterinize her türlü reklam kanalı ile duyurduğunuz reklamınızı ve kampanyanızı yalnızca eposta yoluyla sunmanız ciddi ayrım yaratacaktır.

Sosyal medya uygulamaları

Sosyal medyalarda örneğin Facebook uygulamaları ile bir takım ödüllü oyunlar oluşturarak şirketinizin ürün tanıtım ve kampanyalarını kullanıcıların yanı sıra bağlantıda olduğu arkadaşlarına da önerilerde bulunabilirsiniz. Gerçekleşecek kullanıcı izni ile profil bağlantıları sayesinde çok kısa sürede çok fazla kişiye ulaşabileceksiniz.

Kampanyanız ve reklamınız için geçerli bir neden oluşturun

Sıradan ve sadece fiyat anlamında yapılacak kampanyalara geri dönüşüm oranı çok fazla olmayacaktır. Reklamlarınızda düşündürücü ve ilgi çekici metinler kullanın. Belki cevabı kolay bulunamayacak gibi görünen sorular ile kullanıcıların dikkatini ve ilgisini çekmeye çalışın.

Doğru zamanda gönderiler

Bültenlerinizi doğru zamanda göndermeye programlayın. Örneğin gece saatlerinde ve mesai saatleri dışında yapacağınız gönderilerin okunma oranları çok düşük olacaktır. Sabah kullanıcı bir takım emailleri silmek için posta kutusuna girdiğinde, karşısına çıkacak onlarca email içerisinde görünme olasılığınız düşük olacaktır. Öğle 13:30 dan sonraki gönderiler öğle yemeğinden sonra bilgisayar başında olacak kullanıcıların direk karşısında olacaktır.

Gönderilerinizi kullanıcılarınıza güvenli olarak işaretlettirmek

Üye kaydı işlemlerinizde göndereceğiniz onay (konfirmasyon) emaillerinde veya üyelik bilgilendirme metinlerinizde, kullanıcılarınıza mutlaka "iletinin nasıl güvenli olarak işaretlenebileceği" hakkında bilgiler verin. Bu, daha sonraki kampanya vb.gönderilerinizin kullanıcının gereksiz kutusuna düşmesini önleyecektir. Bu sayede mevcut ebülten üyelerinize ulaşmanızı çok daha kolaylaştıracaktır.

Önceki

Mail Marketing

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Sistemimizi Canlı Destek ekibimiz ile birlikte ücretsiz denemek istermisiniz? Hemen Ücretsiz Dene2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız