Mailing Tasarımı Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nasıl Yapılır?

Doğru ve düzgün formatta mail tasarımı nasıl yapılır? nelere dikkat edilmelidir? Mailing kurallarına uygun yapacağınız tasarımlar, gönderilerinizin spam/reklam olama riskini önleyecektir.


Mail Şablonu Nasıl Oluşturulur?

Mailing tasarımınızı html bilginiz varsa not defteri veya ücretsiz notepad++ ile yapabileceğiniz gibi, html kodlamaları hakkında bilginiz yok ise site dizayn editör programı Dreamweaver'la yapabilirsiniz.


Tasarımınızda Meta Tag,html ve Body etiketlerini kullanmayın.

html tasarım

Kullanılan HTML kodları

En çok kullanılan HTML kodları

html tasarımı

Mail Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarımlarınızda kullanacağınız tablo boyutu önemlidir. Tasarımınızı 720px geçmeyen ana tablo içerisinde oluşturabilirsiniz. Kullanılan resimler mutlaka web adresinden gelmelidir. Resimleri internet sitenize yükleme şansınız yoksa ücretsiz resim yüklemesi yapan sitelerden faydalanabilirsiniz. Spam kelimeleri kullanımında kaçınmalısınız. Büyük ve fazla resimler ve uzun metin kullanmayın.


Sade ve Etkili İçerik

Göndereceğiniz mail içeriğinin konusu çok önemlidir. Mail okunmalarını arttıran en önemli unsur doğru konu seçimi ile olabilmektedir. Mail içeriğine gözgezdirme ortala 3-5 saniye arasında değişmektedir. Bu nedenle ilk kelime ve başlıkların seçimi önemlidir.


Etkili Mail Gönderim Zamanları

Mail okunma oranlarının en yüksek olduğu günler Salı ve Cuma günleri arası olarak tespit edilmiştir. Haftasonu mail gönderileri yapmamanızı tavsiye ederiz. Etkili mail gönderi saatleri ise 09:00-16:00 gibi belirlenmiştir.


Önceki

Eposta Pazarlaması

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?

1 yorum


  1. selamlar bilgiler için teşekkürler profesyonel olarak hazırlanmış hazır mail şablonlarını nereden temin edebilirim? yardımcı olursanız sevinirim

    haluk - 2016-07-17 22:31:30


Yorumunuzu Gönderin


Sistemimizi Canlı Destek ekibimiz ile birlikte ücretsiz denemek istermisiniz? Hemen Ücretsiz Dene

2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız