toplu mail gönderme nasıl yapılır

toplu mail gönderme nasıl yapılır?

Email adreslerinin opt-in yapılması
Toplu mail gönderimi için öncelikle izinli bir listeye ihtiyacınız vardır. Bu liste , doğrulanmış (opt-in) liste olması önemlidir. Müşteriniz veya aboneniz sitenize kayıt olurken email adresine doğrulama emaili göndererek mail adreslerini doğrulamış (opt-in) olursunuz. Bu sayede geçerli maillere sahip olursunuz. Toplu mail gönderimlerinde geçerli email adreslerine gönderim yapmak önemlidir. Hatalı maillerin fazla olması gönderinizin gereksiz kutusuna düşmesine neden olur.

Kaliteli sunucular ile gönderim yapmak
Gönderim yapacağınız sunucunun iletim kabiliyeti çok önemlidir. özellikle gmail,hotmail gibi ISS maillerine gönderim sağlayacaksınız, gönderici olarak kullanılan email adresine gönderici servisinin SPF kayıt bilgilerini girmelisiniz. ISS maillerinin bir çoğu gönderici email adresi ile gönderici sunucu arasındaki SPF kaydını kontrol etmekdir. Bu kaydın olmaması veya yanlış yapılandırılması sonucunda ISS mailleri iletiyi gereksiz klasörüne alabilir.

Toplu mail kurallarına uygun gönderiler yapmak
Göndereceğiniz iletide içerik kelimeleri ve mailin düzgün HTML formatlarında yapılandırılmış olması çok önemlidir. Globalde kullanılan spam kelimelerini kullanmamalısınız. Ayrıca HTML yapısı düzgün olmalıdır.  Toplu maillerin gelen kutusuna düşmesi için yapılması gerekenlere uyulmalıdır.

  • Salt resim kullanmamak (resim boyutu genişlik 720px geçemelidir)
  • İletide imza bilgilerinin bulunmaması
  • İletide içerikten çıkma linki bulunmaması
  • Konu ile içeriğin alakasız olması
  • Biçimsiz ve geçersiz HTML kodlarının kullanılması (javascript, flash vb gibi)
  • Tüm içerik yazılarının büyük harf ve çok fazla noktalama işaretlerinin kullanılması
  • Konu başlığının komple büyük harf yazılması

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Sizi bu konuda ücretsiz bilgilendirebiliriz.

Önceki

Gönderilerinizin gelen kutusu(inbox) olması için yönergeler

Sonraki

CSA sertifikası nedir? CSA sertifikası ile emailler inbox a mı düşer?Yorumunuzu Gönderin


Canlı Destek ekibimiz ile birlikte maillerinizi hemen göndermek istermisiniz? Ücretsiz Yeni Üyelik2010 'dan beri kesintisiz hizmet Referanslarımız